فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل مناسب متولدین آذر

گل مناسب متولدین آذر

چرا گل بخریم؟

گل‌ در تمام کشورهای دنیا تبدیل به نمادی از زیبایی شده که برای نشان دادن احساسات وعواطف بهترین وسیله است. حضور گل در محل کار یا منزل باعث طراوت و امید خواهد شد. حال تصور کنید که هدیه دادن آن به دوست، شریک یا عزیزان‌تان چقدر ارزشمند خواهد بود و علاوه بر آن نشان‌دهنده علاقه و صیمیمیت فرد هدیه دهنده را در پی خواهد داشت. با هدیه دادن گل می‌توانیم احساس لطافت و زیبایی را در اطراف‌مان نشر بدهیم.
علاوه بر این گل در همه جای جهان کاربرد متفاوتی داشته و نماد و نشان مشخصی هم برای خود دارد. به همین سبب است که یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدیه تولد، می‌تواند گل باشد!

 

خصوصیات اخلاقی متولدین آذر

متولدین آذر اگر کسی که دوستش دارند را بیابند، وفادار خواهند بود. همچنین برای رسیدن به اهداف‌شان به دنبال رویاها و آرزوهایشان هستند. مرد یا زن آذرماهی ساده و بی آلایش، باهوش و با نشاط و دوست داشتنی نیز هست. درست به همین دلایل است که گل متولدین این ماه، گل نرگس است. نرگس به عنوان سمبلی از امید و آرزوهای خوب شناخته شده است. 

نرگس: گل متولدین آذر 

گل نرگس حس احترام شما به گیرنده آن را نشان می‌دهد. نرگس سفید که به نرگس شیراز معروف است گلی زمستانی و نرگس زرد کمیاب‌تر است و در اردیبهشت ماه یافت می‌شود. البته اکثر اعضای خانواده نرگس گل‌های بهاری هستند. اما نرگس کاغذی سفید یا نرگس شیراز به دلیل اینکه خارج از فصل خود شکوفا می‌شود، به عنوان گل آذر ماهی‌ها معرفی شده است.
نرگس در مدیترانه چشم به جهان گشود و از راه آسیا به شرق راه یافت و مورد علاقه چینی‌ها قرار گرفت و تکثیر شد. سپس به اروپا و آمریکا سفر کرده و جهانی شد. امروزه بیشترین نرگس جهان در انگلستان، هلند و ایران تولید می‌شود.
باید بدانید که هدیه کردن نرگس به یک زن یعنی "تو عشق آخر من هستی" و این از بهترین احساساتی است که می‌توانید به محبوب‌تان منتقل کنید.      از سوی دیگر نرگس نماد امید نیز هست و انجمن‌های مبارزه با سرطان در سراسر جهان از نماد این گل منحصر به فرد بهره می‌برند. 
اگر دقت کرده باشید، نرگس را همیشه در بسته‌های پر تعداد می‌فروشند. اولین دلیل این است که نرگس گلی کوچک است و برای داشتن دسته‌ای بزرگ، باید از تعداد زیادی نرگس استفاده کرد. دلیل اسطوره‌ای دوم این است که مردم باستان نرگس را نماد شانس می‌دانستند، اما معتقد بودند نرگس تک شاخه بدشانسی می‌آورد. همین امر موجب شد که امروزه به صورت آگاهانه یا ناخودآگاه همه‌ی نرگس‌ها در دسته‌های پر گل به فروش می‌رسند. 
یکی از دلایل جالبی که نرگس گل آذر ماهی‌ها شده این است که غرور از ویژگی‌های متولدین این ماه است؛ نام این گل یعنی “Narcissus” برگرفته از اسطوره‌ای یونانی نارسیس است که به دلیل خودشیفتگی زیاد به کام مرگ کشیده شد. عبارت نارسیسم نیز از نام او نشات می‌گیرد. شباهت اخلاقی وی و ویژگی‌های آذر ماهی‌ها باعث شده تا نرگس را به عنوان گل امید و غرور بشناسیم.
فراموش نکنید که اگر تولدی در آذرماه در پیش دارید حتما به فرد متولد شده هدیه‌ای خاص تقدیم کنید تا شادی و خوشی و امید را به او نیز هدیه کنید.

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.