فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | ۴ دلیل که بهتر است در خانه گل تازه داشته باشید

۴ دلیل که بهتر است در خانه گل تازه داشته باشید

بدون شک هر انسانی که دارای قوه‌ درک و بینایی باشد با دیدن زیبایی به وجد خواهد آمد. انسان‌ها سالیان دراز در طبیعت و مجاورت با گیاهان و حیوانات زندگی کرده‌اند و در طول این چند قرن گذشته و با شهرنشینی اندکی از اصل خود دور ماندند. اما همچنان آن طبع زیبایی شناس و طبیعت‌گرای خود را حفظ کرده‌اند. میل به طبیعت و تحسین عالم انسان را به سمت جذب و نگهداری از گیاهان کشانده است. حال که ما نمی‌توانیم در زیست کامل با طبیعت باشیم چه بهتر که این نیاز بنیادین خود را با فراهم کردن محیطی در خانه برطرف کنیم. 

با توجه به سبک زندگی شهری، همه افراد نمی‌توانند به باغ و باغچه دسترسی داشته باشند، اما با استفاده از گل‌ها و گیاهان خانگی هم می‌توان در جهت سلامتی روان گام برداشت. بهبود عاطفی و نداشتن اضطراب، ایجاد رابطه بهتر و رضایت بخش با دیگران از نشانه‌های حضور گل در خانه است. شما می‌توانید با قرار دادن چند شاخه گل یا چند گلدان در خانه، آرامش و صلح را برای محیط فراهم خواهید کرد.

به طور قطع همیشه این نگرانی وجود دارد که سلامت گیاه آپارتمانی خود را چطور تامین کنیم. پس همواره به یاد داشته باشید که هنگام خرید چه از مغازه و چه فروشگاه اینترنتی گل توجه داشته باشید تا گل تازه و ترجیحا غنچه خریداری کنید.

ما قصد داریم که چهار دلیل مهم برای نگهداری از گل‌های تازه در خانه را مطرح کنیم: 

1) گل و خرید گل روحیه مثبت شما را تقویت می‌کند
تحقیقات علمی نشان داده است که گل‌ها با افزایش سطح اکسیژن موجود در هوا می‌توانند بر بهبود عملکرد مغز اثر گذاشته و خلق و خوی خوب شما را افزایش دهند، بر کاهش استرس و افزایش شادی و تمرکز نیز اثر مستقیم بگذارند.

درست به همین جهت این تاثیرات جانبی شگفت‌انگیز است که از گل‌ها به عنوان نمادی مثبت یاد می‌شود. جای تعجب نیست که این شاهکار طبیعت در برخی از رویدادهای شاد ما مانند مراسم عروسی یا تولدها  محبوبیت دارد.

همچنین مطالعات نشان داده‌اند که بیمارانی که در یک اتاق با گل‌ها قرار گرفته‌اند، میزان کمتری از درد و استرس و خستگی نسبت به بیمارانی در اتاق‌های بدون گل دارند. درست به همین جهت است که استفاده از گیاهان در محیط‌های درمانی توصیه می‌شود.

2) بهبود و پیشرفت زندگی کاری
تحقیقات نشان داده‌اند که گل سطح تمرکز و خلاقیت و عملکرد شناختی را افزایش می‌دهد. پس به یاد داشته باشید برای افرادی که در خانه کار می‌کنند و می‌خواهند تمرکز خود را بهبود بخشند یا نیاز به خلاقیت داشته باشند، دسته گل‌های تازه یک راه آسان برای رسیدن به امر است. اگر هدف شما آرامش باشد، گیاهانی چون پتوس یا سانسوریا می‌توانند بهترین گزینه باشند و اگر به دنبال افزایش شادی و نشاط و تحسین زیبایی هستید، آنتریوم و یا ارکیده انتخاب‌های هوشمندانه‌ای برای رسیدن به این حس فوق‌العاده هستند.

3) طراحی جذاب‌تر خانه خود با گل‌ها
گل یک راه سریع و آسان برای تزئین خانه شما است. به همین جهت نباید از اثرات گل بر دکوراسیون غافل شد. گل‌های طبیعی با سبک‌های مختلف زیبایی خاصی به فضای زندگی شما می‌بخشند. این زیبایی هم از نظر بصری و هم از نظر روانی تاثیرات بسیاری بر محیط شما خواهد داشت. گل‌ها موجب دلگرمی و وجاهت فضای پیرامون خود هستند و چون در محیط‌های کم نور، پر نور یا سرد و گرم هم دوام می‌آوردند، اتخاب‌های بسیاری را به شما می‌دهند. مثلا می‌توانید با انتخاب یک دراسینا حس آرامش حیرت‌انگیزی را در خانه بوجود آورده یا با داشتن یک خرفه لطافت و امید را تجربه کنید.

4) خوشامد گویی به مهمانان
بهترین راه برای خوشامد گویی به مهمانان می‌تواند یک دسته گل تازه در راهرو و یا جلوی در ورودی باشد. این کار نه تنها به خانه شما زیبایی و جلوه می‌بخشد همچنین به مهمان حس احترام را القا خواهد کرد. گل‌های تازه همچنین کامل کننده درستی برای میز مهمانی شام و یا ناهار هستند و به مهمانان شما نشان می‌دهند چه مقدار تلاش برای داشتن میز با شکوه‌تان کرده‌اید. بعنوان مثال وجود یک گلدان ارکیده شکوه میز ورودی شما را چند برابر می‌کند.

فروشگاه اینترنتی گلیتال امکان خرید آنلاین گل را با تضمین تازه بودن آن‌ها و تجربه‌ای متفاوت و خاص برای شما به ارمغان می آورد.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.