فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | سبد گل مناسب تولد

سبد گل مناسب تولد

از میان همه هدایایی که می شود برای روز تولد انتخاب کرد، گل جایگاه ویژه ای دارد که می تواند احساس و پیام شما را به زیباترین حالت به گیرنده ی آن منتقل نماید. حال چه گل را برای یک هدیه ی اصلی و چه برای یک هدیه ی جانبی در نظر بگیرید مهم است که با توجه به شرایطتان، یک سبد گل مناسب تولد انتخاب نمایید.
معنای گل ها
چنانچه بدانید هر گل چه پیامی دارد، راحت تر می توانید انتخاب بهتری را داشته باشید. ما در اینجا به بررسی معنای گل ها می پردازیم:
•    گل رز: رز قرمز نماد عشق بوده و برای هدیه کردن به خانم ها بسیار مناسب می باشد.
•    گل لیلیوم:  نماد خوشبختی و شادی است. 
•    ارکیده: نماد شکوه و بزرگی است. رنگ ارغوانی ارکیده نمادی از عشق و زیبایی است و رنگ صورتی آن نمادی از محبت خالص است.
•    گل ژربرا: نماد شادی و پاکی بوده و برای هدیه ی تولد خانم ها بسیار مناسب می باشد.
•    زنبق: پیام آور تحسین است برای هدیه نمودن به اشخاصی که موفقیت برای آن ها مهم است می باشد. مثل یک مرد موفق یا یک دانشجوی موفق هدیه ی مناسبی است.
•    گل داوودی: این گل نماد دوستی بوده و می توان این گل را به دوستی صمیمی هدیه داد. هدیه کردن آن به یک دوست می تواند به این معنا باشد که آن دوست برای اهداکننده ی گل، دوست فوق العاده ای بوده است. رنگ سفید این گل نمادی از وفاداری به معشوق می باشد. رنگ قرمز داوودی نمادی از عشق، رنگ زرد آن نمادی از عشق یک طرفه می باشد.
•    گل اورینتال: این گل به معنای شادی بوده و برای هدیه کردن به آقایان بسیار مناسب می باشد.
•    گل نرگس: این گل نمادی از آغاز نو و تولدی دوباره است. این گل برای آغاز مجدد یک رابطه ی دوستانه جزء محبوب ترین گل ها به حساب می آید. این گل برای تولد نوزادان هم استفاده می شود و به معنای فرارسیدن بهاری از زندگی کودک است.
•    گل میخک: میخک قرمز البته از نوع پر رنگ آن نمادی از عشق و احساسات عمیق است.
•    گل آفتابگردان: این گل نمادی از وفاداری به معشوق و افتخار به طرف مقابل است. به همین علت این گل می تواند انتخاب مناسبی برای سبد گل مناسب تولد باشد.
•    گل آلاله: گل آلاله رنگ های متنوع و زیادی دارد. مهم ترین پیام این گل شادی است. البته رنگ زرد این گل به معنی شروع دوستی است.

بهترین سبد گل برای تولد

گفتنی است بهترین سبد گل مناسب تولد از لحاظ معنا و پیام، سبد گل لیلیوم، ارکیده، رز قرمز و ژربرا می باشد. نه تنها هر گلی معنای به خصوصی دارد بلکه هر رنگی نیز مفهوم خاص خود را به دنبال دارد. بد نیست بدانید که در فرهنگ ها و کشورهای مختلف هر گل معنی متفاوتی دارد.
علاوه بر این، هر رنگ رز نیز پیام خاص خود را دارد. مثلا رز زرد نماد دوستی، رز سفید نمادی از پاکی و جوانی و گل رز قرمز نمادی از عشق، رز صورتی نمادی از قدردانی کردن، رز بنفش نمادی از جادویی بودن، رز نارنجی نمادی از شور و اشتیاق می باشد.

ایده های انتخاب گل برای روز تولد 
شما می توانید سبد گل مناسب تولد طرف مقالتان را با توجه به شخصیت او انتخاب نمایید. مثلا اگر طرف مقابلتان احساساتی و هیجانی است، گل ژربرا، رز و لیلیوم به خاطر این که جزء گونه های خاص به حساب می آیند انتخاب مناسبی است. اما اگر طرف مقابلتان خونسرد و آرام است گل داوودی، فریزیا و میخک جزء انتخابهای عالی هستند
ایده ی دیگر برای انتخاب سبد گل مناسب تولد این است که گل های سبد گل را با توجه به رنگ مورد علاقه ی طرف مقابلتان تهیه نمایید. ایده ی دیگر در تهیه ی سبد گل مناسب تولد این است که می توانید گل های آن را با توجه به ماه تولد طرف مقابلتان تهیه نمایید. در طالع بینی آورده شده است که برای متولدین هر ماه 1 یا چند گل وجود دارد. گفتنی است این گل ها ویژگی های متولدین هر ماه را بیان می دارد.

سبدگل مناسب برای تولد مادر، همسر و دوست
بهترین سبد گل برای تولد مادر شما، گل رز و ارکیده است. همچنین سبد گلی از گل های لاله می تواند یک انتخاب بسیار عالی باشد. 
بهترین سبد گل برای تولد همسرتان، سبد گل رز قرمز می باشد. چنانچه از رابطه ی شما با همسرتان مدت زیادی نمی گذرد، می توانید گل رز صورتی را انتخاب نمایید. چنانچه قصد دارید ترتیبی نمادین تر بدهید، می توانید از رز طلایی یا زرد استفاده نمایید.
رز  زرد نمادی از دوستی و انتخاب آسوده و امن برای هر پیرنده است. رزهای طلایی نمادی از نشاط و جنب و جوش هستند و هیچ منظور خاص دیگری ندارند.  
هیچ قاعده ی کلی برای هدیه دادن یک سبد گل مناسب برای تولد دوستتان وجود ندارد. مهم این است که شما گل مناسبی را انتخاب کرده و برای تولد دوستتان بفرستید. فقط باید برای این کار گل هایی را در نظر بگیرید که از شما پیام اشتباهی را مخابره نکنند.  
چنانچه دوست شما در یک کشور دیگر زندگی می کند سبد گل مناسب تولد برای او سبد رز قرمز است. 

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | بادوام ترین گیاهان آپارتمانی کدام است؟

بادوام ترین گیاهان آپارتمانی کدام است؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید به سفر بروید و کسی را نداشته باشید که از گل های شما مراقبت و نگهداری کند. اولین فکری که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که بادوام ترین گیاهان آپارتمانی...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقب گیاه پتوس

معرفی و مراقب گیاه پتوس

پتوس گیاهی نام آشنا برای اغلب مردم است. حتی اگر نام این گیاه را نشنیده باشید به طور حتم در محیط های مختلف با آن برخورد داشته اید. چرا که گلدان پتوس با بهره مندی از بالاترین میزان انطباق...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چگونه برگ‌های گیاه را تمیز کنیم؟

چگونه برگ‌های گیاه را تمیز کنیم؟

تمیز کردن برگ های گل ها و گیاهان، شادابی آن ها را چندین برابر می کند. شما باید مرتبا گل ها و گیاهان آپارتمانی را تمیز نمایید. چرا که آن ها علاوه بر زیبایی، هوا را پاکیزه و تمیز نموده و اکسیژن رسانی را بیشتر...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چه باکس گلی مناسب ولنتاین هست؟

چه باکس گلی مناسب ولنتاین هست؟

همزمان با نزدیک شدن به روز ولنتاین، عده زیادی دغدغه خرید کادو و باکس گل ولنتاین پیدا می کنند. 14 فوریه میلادی  تاریخ دقیق روز ولنتاین است. اگرچه ولنتاین در کشور ما پدیده ای نوظهور و غیر رسمی به شمار...