فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | کاپ کیک دلنشین با گلبرگ‌های شیرین

کاپ کیک دلنشین با گلبرگ‌های شیرین

همانطور که می‌دانید وعده های غذایی مهمترین زمان برای دور هم بودن و معاشرت و افزایش محبت بین اعضای خانواده است. حال با دانستن این نکته که تاثیر گل بر سلامت ذهن نیز موثر است، پس این فرصت را باید غنیمت شمرد و استفاده از گل بر روی میز غذا و همچنین استفاده از گل های خوراکی برای زیبا کردن بشقاب غذا  را مد نظر داشت و از ترکیب این دو اِلمان مثبت بهره گرفت. 


در این مقاله از یک دستور پخت کاپ کیک با گلبرگ های زیبای گل رز آموزش داده شده است.
این نوع تزئین را روی می‌توانید روی انواع کیک استفاده کنید. این روش هم بسیار ساده و زیباست و در عین حال آماده کردن آن هم زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.


دستور پخت گلبرگ شیرین برای تزیین کاپ کیک
مواد لازم:
2عدد رز تازه  (می‌توانید از گل محمدی نیز استفاده کنید)
1 عدد تخم مرغ
1 عدد لیوان آب تصویه شده
1 عدد فنجان شکر


در ابتدا به 2 شاخه گل رز نیاز دارید. دقت کنید هنگام خرید گل، به نکاتی جهت اطمینان از تازه بودن آن توجه کنید. گلبرگ‌های گل را جدا کنید و سپس آن‌ها را بشورید و با یک دستمال کاغذی خشک کنید. از استفاده‌ی گلبرگ‌های زده شده و پژمرده اجتناب کنید.
یک قاشق مربا خوری شکر به سفیده تخم مرغ اضافه کنید و خوب بهم بزنید. از یک برس برای زدن آن بر روی گلبرگ‌ها استفاده کنید و بلافصله قبل از خشک شدن تخم مرغ روی گلبرگ، شکر روی آن بپاشید.
سپس بگذارید به مدت ۲۴ ساعت کامل خشک شوند. حالا می‌توانید از آن‌ها در تزیین انواع کیک‌ها و خوراکی‌ها استفاده کنید.
شما می‌توانید از این گلبرگ‌های شکری، در یخچال تا 3 هفته نگهداری و استفاده کنید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.