فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | تاثیر گل بر هنر

تاثیر گل بر هنر

در تعریف کلی، هنر مجموعه‌ای از آثار یا آفریده‌های ساخت دست بشر است که هدفش اثرگذاری بر احساسات گروهی از انسان‌ها به‌ منظور انتقال یک مفهوم خاص، خلق می‌شود. همچنین توانایی هنر، مهارت آفریدن زیبایی است. هنر به دسته‌های گوناگونی تقسیم می‌شود که موسیقی، حرکات نمایشی، ترسیمی، تجسمی، ادبیات، نمایش و سینما جزو آن می‌باشد. همانطور که می‌دانید، آفریده‌های طبیعی بارها و بارها منبع الهامی برای هنر بودند. مسلما هر ذهنی با دیدن طبیعت بکر و زیبا زبان به تحسین آن می‌گشاید. یکی با زبان موسیقی، یکی با رنگ، کسی با شعر و دیگری با تصویر.

حتما موافقید که گل این هدیه زیبای طبیعت به مثابه یک اثر هنری، از هزاران سال گذشته تاکنون همیشه در کنار انسان‌ها چه در شهر و چه در طبیعت حضور داشته و تاثیر خود را در هر گوشه و کناری از زندگی ما گذاشته است. این سمبل بی‌بدیل جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ و هنر ملت‌ها و اقوام گوناگون داشته است. به عنوان مثال  تاثیر گل بر ادبیات داستانی را می‌توان در اثر شاهکاری از اسکار وایلد نویسنده شهیر ایرلندی به نام گل و بلبل مشاهده کرد. غیر از آن گل به عالی‌ترین و دلبرانه‌ترین شکل خود در ادبیات ایران خودنمایی می‌کند. از حضور در اشعار عرفانی تا غزل‌های حافظ و سعدی.

همچنین این روزها هم گل در شکل مدرن خود سر از دنیاهای مختلف دیگری در آورده است که یکی از مهمترین آنان آشپزی است. طراحان و آشپزها برای جذب مخاطبان از طریق نمایش این شور و شوق، نمادگرایی و خلق زیبایی، در بشقاب رستوران‌ها هم از آن بهره برده‌اند. چه به عنوان غذا و چه در کنار غذا. 

به هرتقدیر این آفریده زیبای خدادادی راه جاگیری در قلب هر انسان و هر ذهنی را دلبرانه بلد است و این روزها در پی راه یافتن به سفره و غذا و لباس‌های ما نیز هست. 

 

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.