فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل‌های مقاوم در برابر سرما

گل‌های مقاوم در برابر سرما

گل‌ها همیشه در تاریخ نمادی از ظرافت و لطافت بودند. اما ⁣باید بدانید که همه گیاهان برای همه فصل‌ها مناسب نیستند؛ در واقع هر فصلی گیاه مخصوص خودش را دارد که با شرایط آب و هوایی آن فصل سازگار است. به دلیل اینکه آب و هوای فصل‌های پاییز و زمستان خشک است و نور خورشید برای رشد گیاه کافی نیست، نگهداری گل در این فصول دشوار است. به علاوه فصل زمستان، فصل خواب و استراحت بسیاری از گیاهان، و همچنین آماده شدن برای شکوفایی در فصل بهار است. با وجود تمام این مشکلات گیاهانی وجود دارند که در برابر سرما مقاوم هستند و اگر علاقه‌مند به نگهداری گل و گیاه هستید می‌توانید یکی از انواع این گیاهان زمستانی را انتخاب کنید و با گل‌های رنگارنگی که می‌دهند طراوت و سر زندگی را به محیط اطرافتان ببخشید.

1) گل پامچال:
گل پامچال نمونه‌ای از گل‌های زمستانی است که گونه‌های متنوعی از نظر شکل و رنگ دارد. همچنین باید گفت گونه‌های پامچال شرایط زیستی بسیار متفاوتی را شامل می‌شوند. بعضی در مناطق کوهستانی، نوع دیگری در مرداب و رطوبت، و برخی از انواع آن در مناطق جنگلی رشد می‌کنند. درست به دلیل همین تنوع است که این گیاه به سرما مقاوم بوده و هم به عنوان گیاه گلدانی و هم گیاهی مناسب برای باغچه‌ استفاده می‌شود. کشت پامچال به نحوی انجام می‌شود که در پاییز به تدریج از خاک بیرون می‌آید و در اواخر زمستان و عید نوروز به گل می‌نشیند.

2) گل بنفشه:
گل بنفشه گیاهی معطر است که درست به دلیل همین عطر خاص از آن در صنعت عطرسازی هم استفاده بسیاری می‌شود. با اینکه بنفشه هم در نیمکره شمالی، آمریکای جنوبی و هم استرالیا رشد می‌کند، اما از جمله گیاهانی است که به راحتی می‌تواند در شرایط سرما خود را با محیط وفق دهد و هم به عنوان گیاه مناسب گلدان و هم گل مناسبی برای تراس معرفی می‌شود. این گیاه زیبا در اواخر تابستان و پاییز کاشته می‌شود و در اوایل زمستان تا اواخر اردیبهشت گل می‌دهد. باید بدانید که گل بنفشه به دلیل خواص دارویی بیشماری که دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است.

3) گل نرگس:
نرگس نمادی از تولد دوباره و تغییر است و همین ویژگی آن را چه به شکل نمادین و چه حقیقی در زمره گل‌های زمستانی که در برابر سرما مقاوم هستند، قرار می‌دهد. این گل که بومی مناطق جنوب اروپا، شمال آفریقا و مدیترانه است از جمله گیاهان محبوبی بوده که در فصل پاییز رشد خود را آغاز می‌کند و در زمستان و اوایل بهار با شکوفه دادن زیبایی خاصی به محیط اطراف‌ خود می‌دهد. گل نرگس عطر سرمست کننده‌ای دارد که تا مدت‌ها در ذهن و خاطره‌ها می‌ماند و به همین سبب در طولانی‌ترین شب سال، گل نرگس زینت بخش سفر‌ه‌های یلدایی خانه‌های ایرانیان است.

4) سیکلامن:

گل سیکلامن از جمله گیاهان زیبا و خاص مقاوم به سرما است. این گل که بومی خاورمیانه بوده، به دلیل تنوع زیستی این منطقه می‌تواند در هر شرایطی رشد کرده و گل بدهد. گل‌های ظریف و رنگارنگ آن عطر ویژه‌ای دارند. جالب این است که گونه‌های مختلفی از سیکلامن وجود دارد که هرکدام در فصل‌های مختلف به گل‌دهی می‌رسند. نوع ایرانی این گل شگفت‌انگیز در پاییز جوانه می‌زند و در بهار به گل‌دهی رسیده و تابستان را به خواب می‌رود. همچنین این گل یکی از ماندگارترین گل‌هایی است که در بهار شکوفه می‌دهد و با محیط بسته هم هیچ مشکلی ندارد. به همین سبب است که در کشور ایران از گل‌های محبوب بهاری محسوب می‌شود. 

البته که در دنیای پر رنگ گل‌ها، یافتن گل مناسب کار سختی است اما گلیتال در کنار شما خواهد بود تا بهترین و مناسب‌ترین گل را انتخاب کرده و با بررسی و مشاهده دقیق خریداری کنید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.