فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل هایی به زیبایی حس مادرانگی

گل هایی به زیبایی حس مادرانگی

مادران همیشه بالاترین جایگاه را در زندگی هر فرد دارند. حضور آن‌ها لطف الهی و هدیه‌ای از جانب آسمان‌ها است. اما برای منتقل کردن بهترین احساسات به مادران باید بهترین هدیه را هم برایشان تهیه کرد و چه هدیه‌ای بهتر از گل‌هایی از جنس زیبایی و لطافت مادرانه؟

به همین منظور بهتر است دست به کار شوید و بازارهای گل اینترنتی را به راحتی مشاهده و بررسی کنید و از میان همه شکل‌ها و رنگ‌های گوناگون به دنبال آن دسته گل ویژه‌ای باشید که ارزش و احترامی که شما برای همسر یا مادرتان قائل هستید را به خوبی بیان کند. هدیه دادن گل یکی از بهترین تاثیرات را بر روی افراد خواهد داشت. اما اگر هنوز مطمئن نیستید کدام گل برای روز مادر مناسب‌تر است بهتر است نگاهی به این مطلب بیندازید تا با چند گل مرسوم برای این مناسبت آشنا شوید:


گل میخک
گل میخک با آن گلبرگ‌های برش خورده و خاص، عطر دلپذیر و ماندگار پای ثابت دسته گل‌های ترکیبی و هیجان‌انگیز زیادی است؛ گل‌های اصیلی که بیشتر پشت گل‌های بزرگ پنهان می‌شوند، اما تصور کردن دسته گلی زیبا بدون حضور چند شاخه‌ میخک بسیار سخت خواهد بود.
در زبان یونانی میخک به معنی گل آسمانی است؛ و چه انتخابی مناسب‌تر از یک گل آسمانی برای روز مادر وجود دارد؟
میخک‌های رنگارنگ معانی مختلفی را بیان می‌کنند؛ میخک‌های سفید نماد پاکی و صداقت مادرانه هستند و برای مادران جوان مناسب‌تر می‌باشند. اما اگر مادر شما میانسال است به شما توصیه می‌کنیم میخک‌هایی با رنگ بنفش ، زرد یا صورتی در دسته گل خود قرار دهید تا هدیه شما حس سرزندگی و هیجان بیشتری را منتقل کند.
در افسانه‌ها آمده وقتی اشک‌های مریم مقدس روی محل دفن عیسی مسیح ریخت از محل آن، گل‌های میخک شکفتند، به همین دلیل هم بسیاری افراد معتقدند میخک‌ها نماد عشق ابدی مادرانه‌ هستند.


گل رز
گل رز دیگر به یک نماد بین‌المللی برای بیان عشق و علاقه تبدیل شده‌ است. هیچ گل دیگری مانند رز تا این اندازه در داستان‌ها و افسانه‌ها حضور نداشته و نخواهد داشت. طبق بررسی‌های انجام شده گل‌های رز جزو پر طرفدارترین گل‌ها برای هدیه روز مادر هستند. این انتخاب هم به خاطر کلاسیک بودن گل‌های رز برای ابراز عشق و هم به خاطر زیبایی و لوکس بودن رزها است. به همین خاطر است که حضور آن‌ها در انواع سبد گل‌ها و باکس‌های گل حالتی خاص و ویژه به آن می‌دهد.
در یونان باستان رز نمادی برای الهه ایزیس (الهه مادرانگی و باورری) و همچنین افرودیت (الهه زیبایی و عشق) بوده است. بعدها در قرون وسطی، گل رز به‌ عنوان ملکه گل‌ها و نماد مریم مقدس شناخته شد.
زیبایی و دل‌فریبی گل رز در رنگ‌های پر انرژی آن موج می‌زند. هر رزی با رنگ متفاوت برای بیان یک احساس خاص استفاده می‌شود؛ مثلا رز سرخ نماد عشق و علاقه زیاد، رز صورتی نماد خوشحالی و سرخوشی، رز زرد نماد دوستی و صمیمیت و رز سفید نماد لطافت و ملاحت است.
توصیه می‌شود حتما از رز در دسته گل سفارشی خود استفاده کنید تا بتوانید احساس‌تان را به همسر و یا مادرتان به  ویژه‌‌ترین شکل ممکن بیان کنید.


گل لیلیوم
حضور هیچ گلی مانند حضور گل لیلیوم یک دسته گل جذاب و رسمی را کامل نمی‌کند. لیلیوم‌ها گل‌های بادوامی هستند که تا مدت‌ها زیبایی خود را حفظ می‌کنند و ترکیبی از ظرافت و قدرت را در مقابل دیدگان شما به نمایش می‌گذارند. اصلا جای تعجبی ندارد که این گل‌ها به نمادی جهانی برای سلطنت، تولد دوباره، خلوص و زیبایی تبدیل شده‌اند. 
گل لیلیوم را به خاطر فرم زیبایش گیاهی با تصویری زنانه می‌دانند. در بودیسم، لیلیوم‌ها نشان دهنده رحمت، شفقت و طبیعت زنانه بوده و در یونان باستان نیز، مردم لیلیوم را به‌عنوان نماد جنسیت زنانه در نظر گرفته‌اند. لیلیوم‌های رنگارنگ سمبل‌ متنوعی از احساسات متفاوت هستند. لیلیوم سفید نماد عفت و پاکدامنی ، لیلیوم‌های قرمز تصویر عشق و امیدواری، لیلیوم‌های نارنجی بیانگر شادی و مهربانی ، لیلیوم‌‍های زرد نماد جوانی و قدرت، و لیلیوم‌های بنفش نماد علاقه همراه با احترام هستند.

گل لیسیانتوس
 لیسیانتوس از گل‌های محبوب‌ ناشناخته‌ و کمی شبیه رز است. در واقع این گل‌ها را در تعبیر رمانتیکی رز مردان فقیر می‌نامند. سابقه لیستانتوس‌ها به دوران ویکتوریا برمی‌گردد، این گل با برگ‌های ظریف و طرح دارش و رنگ‌های ملیحی مانند ارغوانی، آبی- بنفش، سفید و صورتی جلوه ویژه‌ای به دسته گل و سبدگل‌های خاص می‌دهد.
واژه لیستانتوس از یونان باستان آمده و به معنی زیبایی است. این گل‌ها نماد تولد، پیمان ابدی و قدردانی است و وقتی آن‌ها را به کسی هدیه می‌دهید به این معنی است که احترام معنوی برای او قائل هستید. این گل‌ها حاوی پیام سپاسگزاری عمیق و تشکری ارزشمند هستند. همچنین باید گفت رنگ صورتی روشن این گل، برای مادران جوان مناسب است در حالی که انواع آبی آن احساس صلح و آرامش را تداعی می‌کند. البته، رنگ قرمز هم مانند همیشه نماد عشق و علاقه زیاد است. به دلیل همین خصوصیات ویژه لیستانتوس‌ها یکی از بهترین انتخاب‌ها برای روز مادر به‌ حساب می‌آیند.

در کل هدیه دادن گل به شما کمک می‌کند که بتوانید احساسات و پیام درست را بیان کنید و فراموش نکنید که استفاده از گل می‌تواند باعث ایجاد حس امید و شادابی در هر محیطی باشد. شما می‌توانید برای مشاهده و بررسی محصولات مختلف به سایت گلیتال سر بزنید و انواع نمونه‌ها را با جزئیات بسیار ببینید، بررسی کنید و از خرید آن لذت ببرید.

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.