فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چه گل‌هایی مناسب فصل پاییز هستند؟

چه گل‌هایی مناسب فصل پاییز هستند؟


کدام یک از گل های پاییزی را به خانه ببریم؟ شرایط نگهداری گل های پاییزی چگونه است؟ با شروع فصل پاییز، طبیعت رنگ عوض کرده و حال و هوای جدیدی به خود می گیرد. گل ها، این المان های زیبا و طبیعی نیز، در این فصل دستخوش تغییرات بسیار می شوند. آنچنانکه اغلب افراد، شروع هر فصل را با تغییرات در رشد گل ها می دانند. 
اغلب افراد، بر حسب علاقه فراوان به طبیعت و روحیه طبیعت گرایی که دارند، سعی دارند تا گل ها را به خانه خود ببرند. آن ها به تاثیرات مثبت تعامل با گیاهان و گل های طبیعی، معتقدند. پرواضح است که گل ها همچون گیاهان دیگر، علاوه بر اینکه ذهن و روان انسان ها را شستشو می دهند، اثرات فیزیکی موثری نیز در سلامت بدن می گذارند. 
همانطور که می دانید، سرمای فصل پاییز، بستر مناسب رشد گل های سایر فصول را تحت تاثیر قرار می دهد. تا جایی که شاید دیگر اثری از طراوت و شادابی گذشته آنان باقی نماند. اما خوشبختانه تعدادی از گونه های گیاهی وجود دارد که در برابر سرمای پاییز، از خود مقاومت نشان داده و شادابی خود را حفظ می کنند. شناخت گل های پاییزی، به شما کمک می کند تا در فصول سرد سال، ارتباط خود را با طبیعت قطع نکنید.
•    آنتوریوم:
گیاه آنتوریوم، بهترین گزینه برای خرید یک گل پاییزی است. چرا که ساقه ها آن همزمان با فرا رسیدن فصل پاییز شکوفه کرده و بیرون می آیند تا جلوه ای خاص به محیط دهند. وجود گل های پهن، رنگین و زیبای این گیاه خاص، زیبایی پاییز را به خانه می آورد. به منظور نگهداری صحیح گیاه آنتوریوم، آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. بهترین مکان برای رشد این گیاه شگفت انگیز، کنار پنجره هاست.
آنتریوم نازنین ما از تابش مستقیم آفتاب رنج میبرد، بهترین نور برای او نور غیرمستقیم کنار پنجره است. در بهار و تابستان بین دو آبیاری خاک گلدان حتما باید خشک باشد، هفته ای یک بار آبیاری، در زمستان کفایت می کند. این گلدان به رطوبت زیادی احتیاج ندارد، با ریختن آب در زیر گلدانی سنگریزه دار رطوبت دائمی و پایدار ایجاد کنید، مواظب باشید ته گلدان با آب در ارتباط نباشد. در مورد غبارپاشی نیز این نکته را مورد نظر قرار دهید که در شش ماهه نخست سال تقریبا هر روز آن را غبارپاشی کنید و در فصول بعد یکبار در هفته رطوبت برگ ها را حفظ می کند. برای تمیز نمودن برگ های زیبای گلدان آنتریوم از پارچه مرطوب استفاده کنید، در صورت نیاز به مواد براق کننده شیمیایی فقط هرماه یکبار استفاده کنید.
•    پیله آ:

گیاه ماندگار، تزئینی و همیشه سبز پیله آ، علاوه بر اینکه شرایط نگهداری آسانی دارد، می تواند برای چندین سال، نیاز شما را به یک گلدان زیبای پاییزی برطرف کند. 
•    سیکلامن:

گیاه گلدار سیکلمن، حقیقتا حال و هوای پاییز را به خانه می آورد. شرایط نگهداری آن آسان است و علاوه بر استفاده بعنوان یک گل آپارتمانی، می توان از آن در محیط باغچه نیز استفاده کرد. 


•    درخت اژدها:

این گیاه زیبا، می تواند ترکیب دکوراسیون داخلی شما را متحول کند. درخت اژدها در گونه های مختلف و در ترکیب رنگی های متعددی موجود است. بنابراین در خرید آن، هارمونی رنگ موجود در محیط خانه را بشناسید و در بین رنگ های مختلف درخت اژدها، یک گزینه منعطف را انتخاب کنید. درخت اژدها، بسیار کم توقع است. چرا که در محیط های کم نور و با شرایط نگهداری آسان، رشد می کند.


•    بنفشه آفریقایی:

بنفشه آفریقایی، هر جا که حضور یابد، دنیایی از رنگ و شادی را به آن محیط می بخشد. این گیاه پاییزی، به اندکی رطوبت و نور نیاز دارد تا بتواند زیبایی های پاییز را به محیط زندگیتان منتقل کند. بنفشه های آفریقایی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی هستند. گیاه کوچک با گل های ریز و زیبا و برگ ها و گلبرگ های مملو از دانه های ریز اکلیلی. چه چیزی ازین بهتر که یک گیاه آپارتمانی با نگهداری ساده و گل های زیاد در منزل نگهداری کرد؟ گلی که به سادگی تکثیر می شود و می توان از هر برگ آن گلدانی مستقل درست کرد. با شروع یک گلدان می توان تعداد زیادی بنفشه آفریقایی پروش داد و گلخانه ای کوچک در منزل درست کرد.


•    ماهی قرمز:

گیاه نارنجی رنگ ماهی قرمز، از خانواده بنفشه آفریقایی به حساب می آید. نام این گیاه افسون گر، به جهت شباهتش به اندام ماهی قرمز، اینگونه انتخاب شده است. این گیاه محیط های دور از پنجره را می پسندد و ساختاری خمیده دارد. لذا می تواند گزینه مناسبی برای آوایزن کردن از ارتفاعات بالا باشد.


•    گل عشق:

شبدر قرمز و یا همان گل عشق، ترکیبی ماهرانه از رنگ های بنفش، صورتی و سفید است. چرا که برگ های آن، بزرگ و به رنگ بنفش متمایل به قرمز رشد می کند و شکوفه های آن نیز به رنگ صورتی و یا سفید هستند. لذا در تضاد با یکدیگر، هارمونی زیبا و جالبی ایجاد می کنند. این گیاه رویایی، می تواند با قرار گیری در هر فضا، نگاه همگان را به خود جلب کند.
•    بن سای:

این گیاه برای اغلب دوست داران گل و گیاه، آشناست. بن سای منظره کوچکی از درختان تنومند است که با قرار گیری در دکوراسیون داخلی، جلوه ای سبز و احیا گر به خانه می بخشد. گیاه بن سای را می توان برای روزهای سرد پاییزی، به خانه برد و از جذابیت و شگفتی آن لذت برد.

 

•    کروتون:

این گیاه از آن دسته گل های پاییزی خاص است که با وجود رنگبندی متنوع و زیبای خود، حال و هوای سرد روزهای پاییزی را تغییر می دهد. قرمز، سبز، زرد، نارنجی و رنگ گیرای مشکی، رنگبندی زیبای کروتون هستند. این گیاه زیبا، بخش های روشن خانه را دوست دارد و می تواند با قرارگیری در کنار یک پنجره نورگیر، رشد کرده و به زیبایی جلوه کند.

 

شرایط نگهداری گل های پاییزی
بدون شک، وجود گل های پاییزی حس و حال خانه را گرم و مطبوع می سازد. همه ما دوست داریم گیاهان گلدار خود را مدت ها پر از شکوفه و رنگین ببینیم. نگهداری و حفظ مدل های مختلف گل های پاییزی، متغیر است اما چند اصل مهم وجود دارد که می تواند شما را در حفظ صحیح و اصولی این نوع گیاهان، کمک کند.
•    گیاهان پاییزی خود را تا اواخر زمستان هرس نکنید.
•    گل های پاییزی، به سبب علاقه ای که به سرما دارند، در این فصل شادابند. شما با گرم نگهداشتن بیش حد محیط خانه و یا قرار دادن آنان در مجاورت وسایل گرمایشی، به آنان آسیب می زنید. همچنین مهم  است که آنان را در معرض سرمای مستقیم نیز قرار ندهید. قرار دادن گلدان پاییزی در محیط بیرون از خانه، در حیاط و یا بالای دیوار، گیاه را از بین می برد.
•    در یک نگاه کلی می توان گفت، اغلب گیاهان در فصول سرد سال، نیاز به آبیاری کمتری دارند. آب دادن بیش از حد به گلدان های پاییزی نیز، ریشه گیاهان را پوسیده می کند. بهتر است در هنگام خرید این نوع گلدان ها، نحوه آبیاری آنان را از گل فروش و یا باغبان بپرسید.
•    همانطور که می دانید در فصل پاییز میزان تابش نور خورشید کم است و شاید نتواند نور مورد نیاز گیاه را تامین کند. در این زمان بهتر است که از نور های مصنوعی و متناسب با ساختار گیاه استفاده کنید.
•    کاشت، تعویض گلدان و یا خاک آن را به فصل های دیگر بسپارید.
نگهداری گل های خاص در فصل پاییز، آن هم زمانی که طبیعت رو به خشکی و زردی می رود، می تواند در حفظ و بهبود روحیه اعضای خانواده، بسیار موثر باشد. گلدان های پاییزی را به خانه ببرید تا در شب های تاریک و سرد پاییز، احساس خوبی داشته باشید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.