فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | 10 مزیت مهم برای حضور گل‌ در شرکت شما

10 مزیت مهم برای حضور گل‌ در شرکت شما

محیط کار در شرکت‌های بزرگ مستعد تنش و استرس است. سر و صدای زیاد، زنگ تلفن، ملاقات با مشتریان، جلسات داخلی ، نزدیک شدن زمان پایان پروژه و … همگی این‌ها از جمله دلایلی هستند که محیط کار شما را از آرامش دور می‌کنند. اما وجود یک تابلو نقاشی زیبا ، یک موزیک ملایم و یک سبد گل، از جمله چیزهایی هستند که می‌توانند ناآرامی این محیط‌ها کم کنند.       

 تحقیقات نشان داده است که نگهداری از گیاهان به تمرکز و حتی بهبود حافظه کمک می‌کند. گیاهان با تصویه هوا می‌توانند عملکرد مغز را تقویت کرده و به شما اجازه دهند تا با انگیزه بیشتر به کارهای خود برسید. این تنها یکی از مزایای نگهداری از گل در محل کار است. اما برای آشنایی بیشتر با چنین مواردی بهتر است تا نگاهی به لیست پایین بیاندازید، تا از حضور مثبت گل در شرکت خود اطمینان حاصل کنید:

1. هرچه تعداد گل‌ها در محل کار شما بیشتر باشد، افراد بیشتر با طبیعت ارتباط می‌گیرند؛ این ارتباط علاوه بر زیبایی، حس کار در یک محیط پر نشاط را در افراد به وجود می‌آورد.

2. با حضور گل‌های تازه، کارکنان تمایل بیشتری برای حضور مداوم خواهند داشت، چرا که دیگر محل کار برای آن‌ها کسل‌کننده و دلگیر نیست، بلکه محیطی مطبوع است که وقت گذراندن در آن حال آدم‌ها را خوب می‌کند.


3. با توجه به رنگ‌های بی‌نظیر و متنوع گل‌ها، می‌توان از آن‌ها به عنوان ترکیب مناسبی در دکوراسیون محل کار هم استفاده کرد.

4. هر بازدید کننده‌ای برای دیدار با یک شخص در شرکت شما قدم می‌گذارد؛ با دیدن یک گلدان یا شاخه‌گل، بلافاصله حس دوستانه‌ای نسبت به محیط می‌گیرد؛ چه مشتری باشد و چه حتی طلبکار!

5. گل‌ها بواسطه عملکردشان بر محیط اطراف و ذهن افراد، مثبت‌گرایی را در محل کار افزایش می‌دهند و همین موضوع بی‌شک تأثیر زیادی در روحیه و افزایش بازدهی کارکنان خواهد داشت.

6. حضور گل‌ها در محیط کاری موجب پایین آمدن احتمال تنش و ناآرامی خواهد شد، چرا که رابطه مستقیمی بین عوامل محیطی و شرایط روحی و روانی کارکنان وجود دارد.

7. افزایش بهره‌وری در محیط کاری یکی از عواملی است که آرزوی هر مدیر و رئیسی است و وجود گل در محل کار خستگی کارمندان را کاهش داده و موجب می‌شود تا آن‌ها بهترین بازدهی درمحل کار را داشته باشند.

8. هدیه دادن گل‌های تازه به عنوان تبلیغات، یکی از آسان‌ترین راه‌های وفادار کردن مشتری خواهد بود. شما با این روش می‌توانید حس اعتماد و علاقه آن‌ها را نسبت به شرکت بالا برده و جایگاه شرکت خود را متمایز کنید.

9.  از آنجایی که کارمندان بیشتر زمان خود را در محل کار می‌گذارنند، شما می‌توانید با اهدای گل‌های تازه به آن‌ها در روزهای خاص مانند روزهای تولد و... علاوه بر رونق کسب و کار خود، حس قدردانی در کارمندان را  پرورش داده و کاری کنید تا آن‌ها خود را عضوی از خانواده شرکت ببینند.

10. استفاده از گل‌ها برای تزئین شرکت فرصتی به شما می‌دهد تا هر کسی که وارد محل کار شما می‌شود را تحت تأثیر قرار دهید.


امروزه گل فروشی‌های زیادی به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند و گل‌های تازه را هر هفته  به شرکت‌های بزرگ ارائه می‌دهند. گلیتال یکی از این بازارهای گل اینترنتی است که می‌توانید آن را مرور کنید و از تنوع محصولات بالایی که دارد گل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.